به گزارش افکارنیوز،

هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه عصر امروز (شنبه ۴ آبان‌ماه) در نشست شورای گفت‌و‌گوی دولت و بخش خصوصی که با حضور مصری نایب رئیس مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم کرمانشاه، حاتمی معاونت هماهنگی امور اقتصادی، رئیس اتاق بازرگانی و فعالان بخش خصوصی برگزار شد، اظهار داشت: وجود مرزهای متعدد مبادلاتی و همسایگی با یک بازار بزرگ به نام کشور عراق، یک فرصت بزرگ برای توسعه استان است.

اخبار اجتماعی- وی افزود: متاسفانه چند ماهی است که مرز سومار تعطیل شده است و موضوع بازگشایی این مرز به عنوان یک اولویت از سوی مدیریت استان دنبال می‌شود. 

بازوند ادامه داد: خوشبختانه نخست وزیر عراق با موضوع بازگشایی مرز سومار موافقت کرده که یک اتفاق بسیار خوب و دلگرم‌کننده است؛ در همین راستا به زودی نشستی ویژه در بغداد برای بازگشایی مرز سومار برگزار می‌شود که با توجه به اهمیت موضوع شخصاً در آن حضور خواهم داشت.

استاندار کرمانشاه گفت: با توجه به تعطیلی موقت مرز سومار، حجم اصلی مبادلات را به سوی خسروی و پرویزخان هدایت کرده‌ایم تا صادرات کشور با مشکلی روبرو نشود؛ با وجود همه مشکلات، اجازه ندادیم صادرات کالا از مرز خسروی در ایام اربعین متوقف شود.

بازوند با توجه به اهمیت مرز پرویزخان ادامه داد: پرویزخان یک مرز بسیار مهم مبادلاتی برای استان است و گمرک باید به روند اجرایی پروژه تکمیل زیرساخت‌های این پایانه مبادلاتی، شتاب بیشتری ببخشد‌.

وی با بیان اینکه در حوزه قانون‌گذاری صادراتی دچار اشکالاتی هستیم، اظهار داشت: اگر خواهان توسعه صادرات کشور هستیم، باید قوانین مزاحم حوزه صادرات، حذف و یا اصلاح شوند.

در این نشست، نایب رئیس مجلس با سپاس از اقدامات استانداری کرمانشاه در خصوص بازگشایی مرز خسروی، بیان داشت: هرچند امسال اولین تجربه در زمینه عبور زوار اباعبدالله الحسین (ع) بود ولی استان به خوبی از عهده‌ این کار برآمد.

وی افزود: با تلاش و کار مضاعف می‌توان بسیاری از مشکلات استان در حوزه‌های مختلف و از جمله حوزه صادرات را حل کرد ولی برای موفقیت آن ها لازم است این بروکراسی دست و پاگیر حذف شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *