به گزارش افکارنیوز،

 مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس در صحن علنی امروز با تبریک هفته وحدت و ولادت پیامبر (ص) و امام جعفر صادق (ع) گفت: ما هر روز در نمازمان از خداوند می‌خواهیم که ما را به راه راست هدایت کند. راه راستی که در آن به ما نعمت می‌دهد. در این ادبیات وحدت نعمت خداوند است.

اخبار سیاسی- او افزود: همچنین خداوند می‌فرماید عذاب الهی زمانی است که تفرقه وجود داشته باشد. حضرت علی(ع) هم در وصیت نامه‌شان می‌فرماید که ما باید تابع خداوند و رسول الله و گوش به فرمان خدا باشیم؛ طبق وصیت نامه حضرت علی (ع) باید وحدت را نه در زبان که در رفتار و عمل‌مان پیاده کنیم؛ نه اینکه همان زمان که از وحدت حرف می‌زنیم تفرقه‌افکنی انجام دهیم.

پزشکیان تصریح کرد: حضرت علی(ع) می‌فرماید، با هم خوب حرف بزنید و با ادبیات مناسب با یکدیگر گفت‌وگو کنید. شیعه و سنی و کرد و عرب و عجم همه با هم برادر هستیم. قرآن پر از آیات و کلامی است که مسلمانان را به وحدت و انسجام دعوت می‌کند.

نایب رئیس مجلس اظهار کرد: در شرایطی که آمریکا دنبال ایجاد تفرقه و بر هم زدن جوامع اسلامی است بیش از هر زمانی به وحدت، انسجام و هم زبانی و همدلی نیاز داریم و در هفته وحدت کاری کنیم تفرقه در جامعه ایجاد نشود و وحدت و انسجام گسترش پیدا کند، باید این را در گفتار و رفتارمان به صورت عملی پیاده کنیم.

او تاکید کرد: آیات قرآن و فرمایش رسول الله (ص)، همه حکایت از دعوت مسلمانان به وحدت دارد، امیدوارم در عمل هم اینطور باشیم نه این که فقط حرف از وحدت بزنیم و عمل‌مان توام با تفرقه و اختلاف افکنی باشد.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *